Tak obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi

🌍🌍 Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Tego dnia występuje tzw. równonoc wiosenna, więc wybór daty obchodów Dnia Ziemi nie był przypadkowy. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień równowagi – dzień i noc trwają tak samo długo. Według organizatorów Dnia Ziemi planeta, na której żyjemy jest naszym wspólnym dobrem, więc powinniśmy wszyscy o nią tak samo dbać, dążąc do zachowania ekologicznej równowagi.

Co roku z tej okazji organizowane są różne akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Z tej okazji uczniowie klasy I technikum ochrony środowiska pod opieką Pani Wiesławy Odalanowskiej, wybrali się do Lasku Luizy, aby posprzątać ten mały kawałek świata. 😇👍