WYJAZD UCZNIÓW KL. 1 HOŚ, 1 SW, 2 SW DO TEATRU

Dnia 3 marca br. z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru, uczniowie klas: 1 HOŚ wraz z wychowawczynią – Panią Iwoną Wójtów, 1 SW z wychowawczynią – Panią Katarzyną Nadobną oraz 2 SW z wychowawczynią – Panią Urszulą Sobczak, a także z z innymi nauczycielami: ks. Sebastianem Kowalskim i Panem Filipem Wnuk Lipińskim, uczestniczyli w wycieczce do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku na spektakl, pt. „Pan Tadeusz”. Młodzież z niebywałym zainteresowaniem obejrzała sztukę na podstawie epopei Naszego Wieszcza – Adama Mickiewicza. Spektakl poprzedziła kunsztowna inwokacja, w której Twórca zwracał się do ojczystej Litwy, a następnie – do Matki Boskiej. Wspaniała obsada aktorska oraz wystrój sceniczny przeniósł widzów do dziewiętnastowiecznego Soplicowa, w którym można było podziwiać szlachecką tradycję, m.in. ważne nauki Sędziego o grzeczności, ceremonię parzenia kawy, ucztę w zamku Horeszków, wspólne grzybobranie, polowanie na niedźwiedzia, spowiedź Jacka Soplicy oraz zaręczyny Tadeusza i Zosi.

Wspaniały spektakl będący baśniowym wspomnieniem nieistniejącego już świata, opisem wielkiej tęsknoty do wolnej ojczyzny, a jednocześnie gorzką refleksją na temat naszych narodowych przywar, na bardzo długo zapisze się wszystkim w pamięci.

Uczestnicy wycieczki bardzo miło spędzili ten dzień, magia teatru udzieliła się wszem i wobec. Zwieńczeniem wyjazdu integracyjnego był wspólny posiłek w restauracji McDonald’s, co było szybkim skokiem z powrotem we współczesny świat. 😃😃

Organizatorami wycieczki była Pani Iwona Wójtów wraz z uczniami kl. 1 HOŚ. Serdeczne podziękowania. 🙂🌹🌷