Wyjazd klasy 3KW do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

Jakież było nasze zdziwienie, gdy podczas zwiedzania Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy dowiedzieliśmy się, że Wersal, który kojarzy nam się z klasą, szykiem, ekskluzywnością był kiedyś miejscem brudu i smrodu. Z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy jaka była historia brudu i rozwoju higieny, by osiągnąć w tym kierunku taki poziom, jaki teraz mamy. Jak pomocny był w walce z brudem rozwój techniki i świadomości. 🚰🚿🛀🧼🧽🪣🧴
Wielką frajdą były dla nas też warsztaty robienia mydła. Wszyscy wyszli z muzeum ze swoim mydełkiem.
Wizyta w muzeum, to nie jedyny punkt programu wycieczki do Bydgoszczy, jaką uczniowie klasy 3 KW odbyli z Paniami: Lucyną Sztandera i Danutą Kania. Przyjazd rozpoczął się seansem w kinie, a zakończył spacerem po Jarmarku Świątecznym.

Miło było poczuć już klimat świąt. 🎅🎄🎄🎄