APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Narodowe Święto Niepodległości przypadające na dzień 11 listopada, to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Z tego tytułu w dniu 10.11.br. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność szkolna z wielkim entuzjazmem włączyła się w śpiew pieśni patriotycznych. Podczas apelu o symbolicznej godzinie 11:11 już po raz piąty uczestniczyliśmy w akcji „Szkoła do hymnu 2022” wspólnie śpiewając „Mazurka Dąbrowskiego”.

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Pieczę nad przygotowaniem apelu pełniła Pani Iwona Wójtów. Apel poprowadzili uczniowie: Liliana Wojda (3 Żh), Aleksander Kwaśniak (2 SH), Dominika Majewska (1 HOŚ), Aleksandra Dorszyńska (1 HOŚ), Wiktor Sienkiewicz (1 HOŚ), Szymon Galas (kl. 4 Hhg), Miłosz Dorszyński (4 Hhg). Poczet sztandarowy szkoły pod pieczą Pana Macieja Zybajło reprezentowali uczniowie: Tymoteusz Romanowski (3 SH), Brajan Jażdżewski (3 SH) oraz Daria Ziółkowska (4 Żhp).

Wszystkim, którzy wzięli udział w zorganizowaniu apelu, serdecznie dziękujemy. 🙂🌷🌹