UCZESTNICZYLIŚMY W KONFERENCJI KLIMATYCZNEJ

🌎🌍 Dnia 13 października br. uczennice z kl.3 Żh: Natalia Orzeł, Jolanta Burzyńska oraz Wiktoria Koziej pod opieką pedagog szkolnej – Pani Agnieszki Buławy, uczestniczyły w konferencji klimatycznej, która odbyła się na człuchowskim zamku. „Zrównoważona produkcja, zrównoważona konsumpcja, przeciwdziałanie marnotrawieniu żywności, ochrona klimatu, dobre życie” – to tytuł konferencji zorganizowanej przez: Zespół Szkół Społecznych STO w Człuchowie, Chojnicki Alarm dla Klimatu oraz firmę Goodvalley z Przechlewa. Pani Mirosława Podgórska – Dyrektor ZSS STO w Człuchowie, Pani Katarzyna Kadowska – Prezes Stowarzyszenia Chojnicki Alarm dla Klimatu oraz Pan Grzegorz Brodziak – Prezes Zarządu Goodvalley z Przechlewa, poprowadzili konferencję płynnie łącząc wystąpienia poszczególnych Prelegentów. A wśród wypowiadających się na temat ochrony środowiska byli, m.in.: konsul i przedstawiciel duńskiej ambasady w Polsce, uczniowie człuchowskich i chojnickich szkół średnich oraz zaproszeni goście – przedstawiciele lokalnych władz. Na koniec konferencji odbyły się warsztaty dla młodzieży podczas których stworzono apel do rządzących, czyli pomysły i propozycje ratowania Ziemi. 💪💪💪

Uczennice reprezentujące naszą szkołę były pod ogromnym wrażeniem konferencji, wiedzy, którą tam zdobyły i świadomości na temat problemu, która znacznie im wzrosła. Zamierzają angażować się w działania na rzecz ochrony środowiska, propagować ideę w naszej szkole, a także zabierać głos na tego typu konferencjach w przyszłości. 🙂👍💪👏👏👏

Poniżej załączamy linki relacji chojnickiego radia Weekend:

https://weekendfm.pl/?n=103400&czluchow_-mlodziez_i_dorosli_z_powiatow_chojnickiego_i_czluchowskiego_razem_o_klimacie_w_czluchowie_odbyla_sie_pierwsza_konferencja_klimatyczna

https://weekendfm.pl/?n=103362&czluchow_-w_czwartek_na_zamku_w_czluchowie_konferencja_klimatyczna_jej_efektem_bedzie_apel