Wycieczka przedmiotowa do Bursy Szkolnej w Człuchowie – kl. 4 technikum hotelarskie

Dnia 7 października br. uczniowie klasy IV Technikum Hotelarskiego wraz z nauczycielką – Panią Violettą Folleher-Lesman, odwiedzili sąsiadującą z naszą szkołą Bursę Szkolną. W ramach przedmiotu: „Świadczenie usług kelnerskich” zrealizowane zostały tematy dotyczące układu funkcjonalnego zakładu gastronomicznego. Dzięki uprzejmości Pana Stanisława Fons uczniowie poznali układ pomieszczeń bursy. Ponadto przeszli drogę transportową surowców z magazynu aż do sali konsumpcyjnej. Omówione zostały także procedury segregowania odpadów. Młodzież zobaczyła profesjonalny sprzęt i niezbędne wyposażenie kuchni. Zapewne z tej praktycznej lekcji uczniowie zapamiętali znacznie więcej, niż z teoretycznych zajęć w szkole.

Za umożliwienie wejścia i zobaczenia pomieszczeń serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom bursy szkolnej. 🙂👍💐