ODBYŁ SIĘ DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY DLA ÓSMOKLASISTÓW Z POWIATU CZŁUCHOWSKIEGO

Dnia 16.04.br. w szkołach ponadpodstawowych w naszym powiecie odbył się DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY dla ósmoklasistów z Człuchowa i okolicznych miejscowości, którzy chcieli zapoznać się z ofertą kierunków kształcenia.

W naszej szkole – Zespole Szkół Technicznych w Człuchowie – przygotowaliśmy wspólnie z uczniami i nauczycielami ofertę kierunków TECHNIKUM oraz BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA. Uczniowie klas ósmych wraz ze swoimi opiekunami/nauczycielami zostali oprowadzeni po szkole przez młodzież ZST poznając poszczególne profile kształcenia i specyfikę szkoły. Przygotowane były sale, w których odbyły się prezentacje zawodów, w tym: kierunek mechaniczny – samochodowy (kierowca mechanik, mechanik pojazdów samochodowych). kierunek hotelarski ukazujący ten zawód z wielu perspektyw i z pełnym wachlarzem możliwości zawodowych. Zorganizowane były: salon fryzjerski połączony z pokazem technik fryzjerskich, stoisko handlowe z możliwością spróbowanie swych sił przy obsłudze kasy fiskalnej; a także punkt gastronomiczny, gdzie uczniowie przygotowywali specjały kulinarne oraz pokaz sztuki carvingu wzbudzający zachwyt obserwujących osób. Na korytarzu szkoły przygotowany został poczęstunek dla uczniów z goframi i innymi specjałami na słodko. 😊🥯🥐

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy gościli u nas tego dnia w szkole. 🙂👏 Życzymy ósmoklasistom wyboru kierunku, w którym będą się spełniać zawodowo. 👍
Także bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom ZST zaangażowanym w organizację Dnia Otwartego Szkoły. 🙂🌷🌹

Przygotowanie prezentacji: Pani Magdalena Król