„EGZOTYCZNA DEGUSTACJA”

Dnia 20 grudnia 2023 r. klasa 1Technikum Hotelarskiego mentalnie przeniosła się do egzotycznych krajów w celu poszukiwania owoców, których nie spotkamy w polskich ogrodach, na polach, w sadach ze względu na brak odpowiednich warunków pogodowych. Była to bardzo nietypowa lekcja z przedmiotu – „Usługi żywieniowe”. 🙂 Uczniowie we własnym zakresie przynieśli owoce, a wśród nich: czerwone i zielone kiwi, melon, kaki, pomelo, liczi, mango, awokado, suszone figi i hummus z ciecierzycy oraz wiele innych. Każdy uczeń przygotował produkt w taki sposób, by można było go skonsumować – został obrany, pokrojony i zaserwowany na przygotowanym stole. 🍊🍉🥝🥑🍋🍍🥥 Podczas degustacji młodzież podzieliła się wiedzą na temat kraju pochodzenia, walorów zdrowotnych i odżywczych oraz smaków przyniesionych owoców.

Było to ciekawe, a dla niektórych nowe doświadczenie, gdyż były osoby, które wcześniej nie zetknęły się i nie próbowały tych owoców.

Pani Violetta Folleher-Lesman, która zaproponowała te oryginalne zajęcia bardzo dziękuje uczniom za organizację, frekwencję oraz smaczną lekcję.😇👍 Serdeczne podziękowania należą się, rzecz jasna, także Pani Violetcie za pomysłowość i organizację. 😄👏🌷 Uczniowie z pewnością mile i smakowicie oraz zdrowo zapamiętają zajęcia.