WARSZTATY LITERACKIE „HAIKU” Z UDZIAŁEM PISARZA – DANIELA ODIJA

Dnia 16.11.br. w naszej szkole odbyły się warsztaty literackie „HAIKU” , które przeprowadził pisarz – Daniel Odija.
Haiku – to japońska forma poetycka. Uczniowie z klas: I HOŚ i I TS mieli okazję stworzyć krótkie wiersze z wylosowanych słów, a potem przedstawić je wszystkim obecnym. Podczas prezentacji rozwinęła się dyskusja na temat tego, co sami napisali.
Był to wesoły i kreatywny czas, podczas którego rozwijana była również umiejętność formułowania wypowiedzi. Na koniec Pani Aurelia Taizari- organizatorka warsztatów, zaproponowała uczniom rozwinięcie swoich wierszy w krótkie opowiadanie z myślą o utworzeniu w bibliotece Szkolnego Kącika Literackiego. 🙂


Dziękujemy uczniom za aktywny udział w warsztatach, a Panu Danielowi za bardzo ciekawe i rozwijające zajęcia. 👏👏👏🙂


Warsztaty zorganizowane zostały w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”- Priorytet 3. Kierunek interwencji 3.2.