Warsztaty na lekcji z „Obsługi konsumenta”

W ramach przedmiotu „Obsługa konsumenta” uczniowie klasy 1 technikum hotelarskiego pod pieczą Pani Violetty Folleher-Lesman od pewnego czasu przygotowywali się do profesjonalnej obsługi konsumenta w restauracjach hotelarskich. Na zajęciach poznawali zasady savoir- vivre pracowników restauracji, w tym techniki wiązania krawatu. Przygotowywali dekoracje na stół w postaci ozdób z serwetek. Ostatnio zaznajomili się z bielizną stołową, a także z podstawową i pomocniczą zastawą stołową. Wykorzystując wiedzę teoretyczną dotyczącą sztućców i szkła uczniowie potrafili prawidłowo nakryć stół do określonego menu. Była to ciekawa forma zajęć, łącząca teorię z praktyką.

Warsztaty podobały się bardzo. Z pewnością taka formuła zajęć będzie powtórzona za rok. 😃