WYCIECZKI KLASOWE

Zwyczajem w naszej szkole stało się, że początek roku szkolnego, to czas wycieczek klasowych. Przeplatały się z pierwszymi wrześniowymi lekcjami, dniami, tygodniami. Z pewnością uprzyjemniły wkroczenie w nowy etap – kolejny rok nauki, a dla uczniów klas pierwszych, w nowe środowisko. W wycieczkach uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Pod opieką swoich wychowawców i innych nauczycieli wędrowali po Człuchowie i jego okolicach. Część młodzieży poszła na Canpol, inni na plażę WOPR w Człuchowie. Niektóre klasy udały się do człuchowskiego parku, a stamtąd nad jezioro przy ośrodku OHP. Kolejnym wybieranym przez młodzież miejscem był ośrodek klubu żeglarskiego VI-King. Uczniowie dotarli też do sąsiedniego Kołdowa, gdzie skorzystali z miejscowych atrakcji: grilla pod wiatą, boiska. Wszystkie wymienione miejsca były bardzo urokliwe. 🌳🌻 Już same okoliczności przyrody sprawiały, że było wspaniale. Dużo zabawy przyniosły gry zespołowe w piłkę nożną, siatkową, zabawa w ganianego. 😃 Wyczekiwanym przez wielu momentem było pieczenie kiełbasek nad rozpalonym wspólnymi siłami ogniskiem lub prosto z grilla. O zaletach Canpolu pisać nie trzeba… ZOO, kawa, herbata, pyszne ciacho. I to wszystko przy wymarzonej pogodzie. 🌞☀️☀️ Młodzież miała okazję lepiej się poznać, zacieśnić więzi koleżeńskie, bliżej poznać wychowawców, nauczycieli. Dominował radosny nastrój, rozmowom, żartom i opowieściom końca nie było. Niech te radosne, aczkolwiek ulotne chwile, zapadną w pamięci wszystkich. 🙂 W myśl słów piosenki: „Jak szybko mijają chwile…”.🍀🙂

Poniżej garść wspomnień utrwalonych w obiektywie.