PODSUMOWANIE AKCJI „KRWIOBUS”

Dnia 17.09.2021r. w Zespole Szkół Technicznych w Człuchowie odbyła się prelekcja na temat idei oddawania krwi. Prowadzącymi byli członkowie Człuchowskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi (CzSHDK): Pani Violetta Folleher-Lesman, Pani Bożena Berndt, Pan Jacek Lesman. Uczestniczyli w niej uczniowie najstarszych klas technikum i szkoły branżowej. To był wstęp do akcji „KRWIOBUS”, która odbyła się w środę 22.09.2021r. Ilość oddanej tego dnia krwi była imponująca – 17,56 litrów! 🩸🩸👏👏👏 Chętnych do oddania krwi było wielu (47 os.), ale ostatecznie krew oddało 40 osób. Możemy być dumni, gdyż spośród wszystkich, którzy oddali krew, połowa to uczniowie naszej szkoły 🙂💪

Ogromne podziękowania dla każdego Dawcy, który tego dnia razem z CzSHDK powiększył krąg osób ludzi chcących pomagać, dzielić się tym, co najcenniejsze i niezastąpione. KREW to Życie. 🩸🩸❤️

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje! 🍀🌺🩸🩸❤️