Wycieczka do Bydgosczy

Dnia 27.11.2019 odbył się wyjazd studyjny do Zespołu Szkół Samochodowych oraz do PESY  w Bydgoszczy

W wycieczce brali udział uczniowie I i II klasy Technikum Samochodowego ZST. Uczniowie mięli okazję zwiedzić szkołę, warsztaty, stację diagnostyczną oraz rozbudowaną nowoczesną bazę edukacyjną w ZSS w Bydgoszczy.

W drugiej części wycieczki odwiedzono zakład PESA Bydgoszcz. To polskie przedsiębiorstwo produkujące i remontujące pojazdy szynowe: nowoczesne lokomotywy, zespoły trakcyjne, wagony i tramwaje. Celem wycieczki było zapoznanie się uczniów z funkcjonowaniem bardzo dużego zakładu i koncernu transportowego. Uczniowie zwiedzili najważniejsze działy w zakładach tj. linię produkcyjną, stację kontroli jakości, stacje diagnostyczne, nowoczesne warsztaty, serwis pojazdów, park maszynowy, zaplecze techniczne.

Opiekunami wycieczki byli nauczyciele przedmiotów mechanicznych Radosław Muryn, Maciej Hładasz i Tomasz Kiedrowicz.