Prelekcja na temat idei krwiodawstwa

Dnia 08.11.br. w naszej szkole odbyła się prelekcja pod hasłem: „KREW DAREM ŻYCIA”. W spotkaniu udział wzięło ponad 20. uczniów z klas technikum i branżowej szkoły I stopnia. Przedstawiciele człuchowskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi: pani Violetta Folleher-Lesman i pan Jacek Lesman poruszyli tematykę z zakresu procedur przygotowania do oddania krwi, przeciwwskazań i zaleceń , a także zasad bezpieczeństwa dotyczących donacji (dopuszczalnej częstotliwości oddawania krwi). Omówiona też została działalność człuchowskiego stowarzyszenia. Celem prelekcji było zachęcenie młodych ludzi do oddawania krwi i tym samym świadomego propagowania idei krwiodawstwa.
Dnia 14.11.br. na wewnętrznym parkingu Zespołu Szkół Technicznych w Człuchowie będzie stał krwiobus, w którym w godzinach: 9.00-13.00 osoby pełnoletnie będą mogły oddać krew. Serdecznie zapraszamy!