WYCIECZKA DO GDAŃSKA NA WYSTAWĘ BODY WORLDS

Dnia 20.02.br. uczniowie kl. 1 Lh oraz kilku uczniów z klas: 1 TS i 1 MPS pod pieczą nauczycielek: Pani Violetty Volleher-Lesman (wychowawczyni kl. 1 Lh), Pani Agnieszki Buławy i Pani Marii Słomion, wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Głównym punktem programu było zwiedzanie naukowej wystawy BODY WORLDS autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. Wystawa dotyczy anatomicznych okazów prawdziwych ludzkich ciał zw. plastynatami, gdzie nauka łączy się ze sztuką. Jej unikalność jest tym większa, że wędruje po świecie. W Polsce wystawa pojawia się raz na parę lat i tym razem odbyła się w Gdańsku w hali AMBEREXPO. Dla osób oglądających eksponaty jest to wyjątkowe przeżycie różniące się od typowego doświadczenia muzealnego.

Następnie grupa udała się do kina “Helios”, gdzie do wyboru przez uczniów były dwa filmy: “Dziewczyna influencera”, na który poszła większość młodzieży oraz “Akademia pana Kleksa”. Kino znajdowało się w galerii handlowej “Forum”, co było świetną okazją na małe zakupy, posiłek i i krótką przerwę na przysłowiowe złapanie oddechu. 🙂

Wszyscy w dobrych humorach, bogatsi o zdobytą wiedzę, ale też lekko zmęczeni intensywnością dnia, wrócili do Człuchowa. To była wyjątkowa wycieczka! 👌

Uczniom należy się pochwała za bardzo dobre zachowanie, kulturę osobistą i zdyscyplinowanie. 👏👍

Kierownikiem wycieczki była Pani Violetta Folleher – Lesman, której wszyscy uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują. 🌷