Wycieczka klasy 1 Żh

🚶‍♀️🚶🚶‍♂️Dnia 18 maja br. uczniowie klasy 1Żh razem z opiekunami: Panią Magdaleną Król i Panią Iwoną Wójtów odbyli bardzo ciekawą pieszą wycieczkę śladami zabytków naszego miasta. Pogoda dopisała, więc grupa połączyła wyjście z 30. edycją akcji Sprzątanie Świata. Dziękujemy Proboszczom Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jakuba Apostoła – ks. Robertowi Mayer oraz Proboszczowi Parafii Greckokatolickiej pw. Poczęcia św. Jana Chrzciciela – ks. Romanowi Ferenc za ciepłe przyjęcie oraz pokazanie nam miejsc, które nie są dostępne na co dzień dla wiernych. Dowiedzieliśmy się, jakie są podobieństwa i różnice między religiami nie tylko w kalendarzu obchodów świąt, ale również w architekturze kościołów i cerkwi. Warto podkreślić, że w posiadaniu cerkwi jest jedyna w Polsce ikona poczęcia Jana Chrzciciela wykonana przez ikonografa – Pana Mirosława Trochanowskiego. Natomiast w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w niedalekiej przyszłości zostaną przeprowadzone prace archeologiczne związane z renowacją krypt grobowych. To był bardzo pouczający i pracowicie spędzony dzień.