MAMY FINALISTĘ W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM 2023

     W dniu 23.03.2023r. w Zespole Szkół Agrobiznesu w Człuchowie odbył się pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla szkół ponadpodstawowych. Zwycięzcą etapu powiatowego został uczeń naszej szkoły – Robert Kłosowski, równocześnie kwalifikując się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 12 kwietnia 2023r. w Gdańsku. 👏👏👏 💪💪😇

     W etapie powiatowym wzięło udział 5 szkół, w sumie 24 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Ziółkowska (kl. 4 Żhp), Julita Łodkowska (kl. 4 Żhp), Patryk Sylwerski (kl. 4 TSp) i Robert Kłosowski (kl. 4 TSp). Opiekunem grupy była Pani Sylwia Manszewska.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą ogólną dotyczącą administracji publicznej, podstawowymi wiadomościami o województwie pomorskim oraz wiedzą o organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych: gmin, powiatów i województw.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu!!! Jesteśmy jako społeczność szkolna bardzo dumni z Roberta. 👏👏 💪 😄