WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO HOTELI W CZŁUCHOWIE

W dniach 13. i 21. kwietnia br. uczniowie klasy I i II Technikum Hotelarskiego uczestniczyli wraz z nauczycielami: p. Violettą Folleher -Lesman i p. Magdaleną Król w wycieczkach przedmiotowych do człuchowskich hoteli. Odwiedzili Hotel – Duet, Hotel – Biały Dworek i Pensjonat przy Zamku. W ramach lekcji uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy w zawodzie „hotelarza”, zwłaszcza pracą w recepcji. Poznali procedury, sposób zameldowania i wymeldowania gości hotelowych. Zobaczyli pięknie przygotowane pokoje dla gości oraz zaznajomili się z procedurami ich sprzątania. Właściciele pokazali zaplecze gastronomiczne, a także dodatkowe usługi i atrakcje na terenie danego hotelu.

Była to tzw. lekcja pokazowa, gdzie wiedza teoretyczna została przedstawiona w praktyczny sposób. To z pewnością bardzo uatrakcyjniło zajęcia. 😊😊