KURS BARISTY

W dniach 28-29 grudnia 2021r. w Zespole Szkół Technicznych w Człuchowie odbył się kurs baristy. Grupa 10. uczniów z klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych miała możliwość nabycia nowych umiejętności. Uczniowie zdobyli ogromną wiedzę na temat kawy, upraw i plantacji na świecie, gatunków kawy, zbiorów i sposobów przetwarzania. Dużą dozę emocji dostarczyły sposoby parzenia kawy różnymi metodami, Drip-hario v 60, Frencj Press, czy przygotowywanie napojów na bazie espresso. Kurs realizowany był w ramach projektu: „Poprawa jakości kształcenia zawodowego na terenie Powiatu Człuchowskiego” oraz w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2023 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Serdecznie dziękujemy organizatorom kursu, a przede wszystkim Panu Łukaszowi Ziarko za profesjonalne dzielenie się wiedzą 🙂.