Realizacja projektu: „Gra na start – Przedsiębiorczość na planszy”

Dnia 25.10.2021 uczniowie klasy 2 SW i klasy 2 ŻH wraz z nauczycielkami: Urszulą Sobczak i Violettą Folleher – Lesman brali udział w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej oraz Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej pt. „Gra na start – Przedsiębiorczość na planszy”. Projekt obejmował grę planszową „Przedsiębiorczość na planszy” i konspekty zajęć do wykorzystania na lekcji. Uczniowie podczas gry wcielali się w przedsiębiorców, którzy założyli własną działalność gospodarczą polegającą na produkcji i sprzedaży sprzętu sportowego. Jako właściciele firm musieli podejmować decyzje o produkowanym asortymencie, zadbać o zakup zasobów niezbędnych do produkcji, inwestować w rozwój firmy. Uczniowie szybko zrozumieli zasady gry. Była to bardzo ciekawa forma prowadzenia zajęć dla nauczycieli i jednocześnie dobra zabawa dla uczniów.