Wyjazd studyjny do Gdańska

Dnia 5 listopada 2019r. uczniowie klas I-IV Technikum Hotelarskiego odwiedzili Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Central Hotel Gdańsk. Wizyta studyjna odbyła się w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Dzięki uprzejmości Pani Ady Zacharewicz z WSTiH mogliśmy zapoznać się z ofertą i możliwościami uczelni. Uczniowie pierwszy raz zasiedli w auli wykładowej i wysłuchali wykładu o tematyce podróżniczej. Kolejnym punktem wizyty studyjnej był Central Hotel w sercu Gdańska. Korzystając z gościnności i uprzejmości pracowników i dyrekcji hotelu mieliśmy okazję zwiedzić i poznać hotel. Miejsce urocze, sam budynek należy do zabytkowego zespołu Dworca Głównego, powstał w 1910 r. Do czasu zakończenia II wojny światowej, ta neogotycka budowla była siedzibą inspekcji kolei żelaznych, następnie urządzono tam przychodnię lekarską, która funkcjonowała do początku XXI w. W latach 2010-2017 pod okiem Konserwatora Zabytków odrestaurowano obiekt i od 2 lat funkcjonuje tu hotel wraz z własnym browarem. Mogliśmy zgłębiać tajemnicę Browary PG4, poznać sale restauracyjne, bankietowe i konferencyjne. Największe wrażenie wywarły jednak pokoje i apartamenty. Serdecznie dziękujemy za organizację wizyty studyjnej Pani Adzie Zacharewicz-kierownikowi promocji i sprzedaży przy WSTiH oraz dyrekcji i pracownikom Central Hotel Gdańsk.

« z 2 »