Szkolny Tydzień Kariery

Opis będzie długi, bo i duuużo się działo 😉 W dniach 21-25 października br. w ramach Ogólnopolskiego Dnia Kariery odbyły się w naszej szkole zajęcia z uczniami, które przebiegały pod hasłem: „Pasja, Profesja, Powołanie…”. Do przeprowadzenia warsztatów i pogadanek zaproszeni zostali przedstawiciele różnych człuchowskich instytucji. O tym, jak umiejętnie poruszać się na rynku pracy rozmawiała z uczniami klas kończących – IV Żh i III MK – pani Aldona Lewicka, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Człuchowie. Z kolei pani Iwona Kaczmarek – doradca zawodowy naszej szkoły przeprowadziła w formie zabawy zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie kl. I MWp uświadamiali sobie, na czym polega skuteczna współpraca w grupie. O budowaniu zespołu i współpracy w nim rozmawiano również podczas warsztatów przeprowadzonych przez panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Człuchowie: Małgorzatę Jacynę i Irenę Kowalczyk-Peta. Zajęcia były oparte na Projekcie, pn. „Wyspa”, a uczestniczyli w nich uczniowie kl. I Hhg. Z kolei młodzież klas: I TSp oraz II Żh miała okazję wysłuchać prelekcji pana Rafała Opali z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie, który opowiedział o zawodzie policjanta. W ostatnim dniu Szkolnego Tygodnia Kariery uczniowie kl. II Żh uczestniczyli w warsztatach z zakresu kreatywności przeprowadzonych przez panią Olę Karowską z PUP w Człuchowie. Celem wszystkich zajęć było uświadomienie uczniom, że warto w życiu mieć pasję, pozwala ona odkrywać i rozwijać własne talenty i możliwości. Za organizację przedsięwzięcia odpowiadała pani Iwona Kaczmarek (szkolny doradca zawodowy) we współpracy z panią Agnieszką Buławą (pedagogiem szkolnym).

« z 2 »