Szanujmy się…

W miniony piątek (18.10.br.) kilkoro uczniów kl. I Żh z naszej szkoły wraz z opiekunem – panią Agnieszką Buławą, wzięło udział w sympozjum, pt. „SZANUJMY SIĘ” zorganizowanym na Zamku w Człuchowie. Odbyły się warsztaty, podczas których młodzież lokalnych szkół dowiedziała się, że hejt, nienawiść mogą mieć różne oblicza. Uczniowie odgrywali scenki ukazujące zjawisko dyskryminacji mniejszości narodowych i poszczególnych grup społecznych. Zapoznali się z zasadami tzw. „Języka Żyrafy”, czyli metodami porozumiewania się bez agresji i przemocy. Odbyła się również prelekcja przedstawiciela Fundacji „Otwarta Rzeczpospolita”. Uczestniczące w sympozjum szkoły zaprezentowały plakaty na temat tolerancji i przeciwdziałania mowie nienawiści. Spośród nich wyłonione zostaną najciekawsze prace, a wyniki konkursu podane będą w najbliższym czasie. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Społecznych w Człuchowie.