100 litrów krwi na 100.-lecie Policji

Dnia 14.09.br. na Rynku w Człuchowie świętowano obchody 100.-lecia Policji. Przedsięwzięcie połączono z obchodami Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Zaakcentowane to zostało wymownym hasłem przewodnim całej imprezy: „100 litrów krwi na 100.-lecie Policji”. A chętnych do oddania krwi w KRWIOBUSIE nie brakowało. Ponadto, były pokazy udzielania I pomocy, stoiska ze zdrowymi produktami, występy artystyczne itp. Słowem wiele się działo.
Nasza szkoła również włączyła się w przedsięwzięcie. Wystawiliśmy STOISKO PROMOCJI ZDROWIA, które od dawna jest wizytówką naszej szkoły w środowisku lokalnym☺️👍 Częstowaliśmy marchewkami, jabłkami, winogronami, lemoniadą na bazie cytrusów itd. Zachęcaliśmy przechodniów do zdrowego stylu życia. Stoisko połączyliśmy z punktem medycznym, w którym Adam Mucha – uczeń kl. III tech. samoch. przeprowadzał pokazy udzielenia I pomocy przy krwotokach zewnętrznych. „Poszkodowaną” podczas pokazów pozorowała Oktawia Kowalik z kl. II tech. hotelar. Adam i Oktawia w przerwach między pokazami dołączali do koleżeństwa z kl. II tech. hotelar.: Klaudii Klonowskiej, Klaudii Dziarmagi i Jakuba Banaszaka, którzy prężnie obsługiwali stoisko. Wymienionym uczniom należą się szczególne podziękowania za to, że w dniu wolnym od nauki poświęcili swój czas i energię wspaniale reprezentując swoją szkołę👍👍👍 Nad organizacją/przygotowaniem całości – stoiska i punktu medycznego – pieczę pełniła p. Agnieszka Buława (pedagog szk. ZST). W przygotowanie stoiska włączyła się także p. Violetta Folleher-Lesman (nauczyciel ZST). Natomiast uczennice klasy II tech. żywienia przygotowały marchewki☺️ Dla wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie należą się serdeczne podziękowania:)👍

« z 2 »