KURS CARVINGU 馃崓

W dniach: 27 i 28 listopada 2021r. w Zespole Szk贸艂 Technicznych w Cz艂uchowie odby艂 si臋 profesjonalny kurs „Carvingu” poprowadzony przez Pani膮 El偶biet臋 Krysiak – specjalistk臋 od carvingu. Uczniowie klasy III technikum 偶ywienia i us艂ug gastronomicznych mogli pozna膰, bli偶ej im dot膮d nieznan膮, technik臋 rze藕bienia w owocach i warzywach. Na pocz膮tku spotkania wys艂uchali kr贸tkiego wyk艂adu na temat historii carvingu, jego istoty, warsztatu pracy – doboru technik, narz臋dzi, warzyw i owoc贸w oraz sposobu ich zabezpieczania/przechowywania.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i werw膮 przyst膮pili do pracy tworz膮c swoje dzie艂a馃榾. Rze藕bili w arbuzach, cukinii, kalarepie, marchwi, buraku, papryce馃崓馃崏馃崑馃馃崊馃崜馃崕馃崰馃馃ガ. 

Szkolenie podsumowano wsp贸ln膮 kompozycj膮 wszystkich prac, co robi艂o ogromne wra偶enie. Prace wygl膮da艂y niemal偶e, jak dzie艂a sztuki 馃榾. Zdaje si臋, 偶e m艂odzie偶 „po艂kn臋艂a bakcyla”, uwierzy艂a w sw贸j potencja艂 i b臋dzie go rozwija膰. 

Powodzenia!馃崁馃崁馃崁 

W zaj臋ciach go艣cinnie uczestniczy艂a Pani Violetta Folleher – Lesman, prowadz膮ca przedmiot z zakresu carvingu w klasach bran偶owych naszej szko艂y w zawodzie kucharz. 

Szkolenie przeprowadzone zosta艂o w ramach projektu 3.3.1. „Poprawa jako艣ci kszta艂cenia zawodowego na terenie Powiatu Cz艂uchowskiego” w ramach Regionalnego Programu Organizacyjnego Wojew贸dztwa Pomorskiego na lata 2014-2023 wsp贸艂finansowanego z Europejskiego Funduszu Spo艂ecznego.

Szkolnym organizatorem szkolenia by艂a Pani Maria S艂omion. 

Serdeczne podzi臋kowania dla Organizator贸w szkolenia i Pani El偶biety Krysiak za profesjonalizm i po艣wi臋cony czas 馃尮馃尮馃尮. 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii 馃馃檪